1305 (1105) 2018-01-05 - 2018-01-11

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
- na wystawę „Luter w Gdyni?” oraz wydarzenia towarzyszące. Ekspozycja ma m.in. przywrócić pamięć o mieszkających niegdyś na terenach Gdyni ewangelikach i być pretekstem do bliższego poznania kościołów protestanckich i zasad ich wiary.
Wystawa potrwa do 25.02.2018 r.
- na wystawę „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” - jednego z najważniejszych artystów związanych z Gdynią w XX wieku.
Wystawa potrwa do 4.03.2018 r.
Więcej na stronie:
www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę modelarstwa sekcji Kompas i Trójmiejskiego Pikniku Modelarskiego z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej.
Wystawę można oglądać w Małej Galerii Klubu MW im. admirała floty Andrzeja Karwety do 12.01.2018 r. w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie.
Wstęp wolny.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni zaprasza na jubileuszową wystawę malarstwa i fotografii prac członków Koła Plastyków im. W. Szczeblewskiego zorganizowaną z okazji 25-lecia koła w siedzibie TMG, ul. Władysława IV 51.
Wystawa czynna do 15.01. 2018 r.
***
Parafia św. Antoniego z Padwy w Gdyni oraz Franciszkanie (Wzgórze św. Maksymiliana M. Kolbego) zapraszają na wystawę o św. Maksymilianie M. Kolbe - życie, działalność i świadectwo o Jezusie. Wystawa zorganizowana z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej MI Militia Immaculatae w Rzymie w 1917 r.
Wystawa do oglądania w Sanktuarium Matki Bożej Królowej, Matki Nadziei i św. Maksymiliana M. Kolbego w Gdyni, w godz. 6.00 - 19.00.
***
Fundacja FLY zaprasza do swojej siedziby przy ul. Świętojańskiej 36/2 na wystawę prac uczestników warsztatów malarstwa olejnego pod kierunkiem Marty Kapuścińskiej.
Swoje prace prezentują: Hubert Brylowski, Alicja Fol, Maria Fontańska, Romana Gajewska, Teresa Gierszewska, Maria Januszko, Krystyna Jentkiewicz, Rozalia Kunysz, Aldona Olańczuk, Alicja Perkowska, Elżbieta Potrykus, Maria Siekierzyńska, Larysa Suchodolskaya-Tomczak.
Wystawa czynna: pon. - pt. w godz. 9.00 – 19.00.
***
Wydział Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, Koło Naukowe Animacji Wydarzeń Artystycznych AWA, Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni oraz uczestnicy wystawy: Katarzyna Gnacińska, Tomasz Konopczyński, Marcin Oleksak, Patryk Liss zapraszają na wystawę „My name is Human”.
Prezentuje ona cztery dyplomy licencjackie Wydziału Sztuki Nowych Mediów (Grafika) Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku zrealizowane pod kierunkiem prof. PJATK dr hab. Beaty Cedrzyńskiej.
Wystawa czynna do 21.01 w Galeriii Debiut (ul. Orłowska 8) we wtorek w godz. 9.00-15.00, środę, czwartek, piątek w godz. 9.00-16.00, sobotę, niedzielę w godz. 11.00-16.00. Wstęp wolny.