Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Dzieje się w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) zaprasza dzieci powyżej 7. roku życia 19 stycznia o godz. 14.00 na zajęcia literacko-plastyczne, podczas których uczestnicy własnoręcznie wykonają upominki dla Babć i Dziadków.
23 stycznia o godz. 11.30 Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10 A ) zaprasza na warsztaty rodzinne, na których rozwijane są zdolności manualne i koncentracyjne maluchów w wieku 1-3 lata.
Najmłodsi czytelnicy będą się bawić, dotykać i wąchać różne rodzaje materiałów. Spotkanie prowadzi Anna Gawrońska-Milczarek z grupy zabawowej „Oksywskie celebrytki”. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy wcześniej się zapisać poprzez adres e-mail: filianr13@bibliotekagdynia.pl.
Biblioteka Obłuże (ul. Boisko 6) zaprasza dzieci i ich rodziny 25 stycznia na przedstawienie Teatru Fantazja „Syrenka Arielka”, które odbędzie się o godz. 17.00.
Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza 25 stycznia na spotkanie pn. „Smakosze życia”, podczas którego uczestnicy będą odkrywać piękno życia w książkach kulinarnych i podróżniczych. W planach rozmowy przy kawie i herbacie, dzielenie się pasją i smakami życia. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.
Biblioteka z Pasją (al. Zwycięstwa 96/98, PPNT, bud. I) zaprasza na drugą serię warsztatów komiksowych z Jakubem Kijucem, autorem komiksów i wydawcą, twórcą m.in. serii „Konstrukt” oraz „Jan Hardy”. Spotkania odbędą się 26 stycznia o godz. 17.00 oraz 27 stycznia o godz. 11.00.
Biblioteka Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) zaprasza dzieci w wieku 4-7 lat do udziału w konkursie plastycznym – tematem prac będzie ulubiona baśń autorstwa Charlesa Perrault. Termin składania prac to 13 marca, uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 4 kwietnia. Szczegóły konkursu na stronie bibliotekagdynia.pl.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.