1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Nagroda dla ambitnych podróżników

Jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz? Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady, który odbędzie się podczas 20. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni oraz finału 19. edycji Nagrody KOLOSY. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać Nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Prezydent Wojciech Szczurek uznał jednak, że Nagroda im. Andrzeja Zawady to za mało. Od roku 2017, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się również najstarsi uczestnicy Kolosów.
Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Również w tym przypadku Kapituła będzie brała pod uwagę oryginalność i jakość zgłaszanego projektu oraz wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci opowiedzą podczas Kolosów o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy: www.gdynia.pl/spotkania. Szczegóły konkursów: www.gdynia.pl/spotkania
Zgłoszenia można przesyłać do 31 stycznia pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Impreza odbędzie się w dniach 9 -11 marca w Gdynia Arenie oraz Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym Gdynia.