1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Czarną komedię pod tytułem „Atak paniki”, debiutancki film Pawła Maślony, można już zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wśród premier filmowych jest też „Syn Królowej Śniegu” z Franciszkiem Pieczką w jednej z głównych ról. Z myślą o zbliżających się feriach zimowych Kino Studyjne GCF przygotowało bogatą ofertę filmową dla najmłodszych widzów.

„Atak paniki” to wielowątkowa historia kilkorga pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają… ataku paniki. W bohaterów wcielili się między innymi: Dorota Segda, Artur Żmijewski, Grzegorz Damięcki i Magdalena Popławska – nagrodzona za tę rolę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kino Studyjne GCF zaprasza również między innymi na baśniową opowieść „Syn Krolowej Śniegu” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Film ten przynosi najnowszą rolę Franciszka Pieczki. Znany i lubiany aktor 19 stycznia kończy 90 lat!

W poniedziałki filmowe hity ze zwierzętami w roli głównej: „Marsz Pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata” i „Kedi. Sekretne życie kotów”. We wtorki i środy: filmy i dyskusje w ramach Akademii Dokumentalnej dla różnych grup wiekowych oraz spektakl teatralny „Księżniczka na ziarnku grochu”.

W czwartki „Baśnie i bajki polskie” oraz „Rodzina Treflików”. W piątki – filmowa Mała Akademia BBC Earth. Tak w skrócie wygląda program KINOferie w Gdyńskim Centrum Filmowym, od 29 stycznia do 9 lutego (od poniedziałku do piątku). Wszystkie pokazy filmowe będą się rozpoczynać o godzinie 10.00. Dla grup zorganizowanych przygotowano też warsztaty i inne atrakcje.

Kino Studyjne GCF czynne jest przez siedem dni w tygodniu. Codziennie gra kilkanaście różnych tytułów.
W Gdyńskim Centrum Filmowym przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła.

Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.

Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie internetowej www.gcf.org.pl.