1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
- 2-3 lutego o godz. 19.00 na gościnną premierę: „Dobroć nasza dobroć” Teatru Wiczy. Reż. Romuald Wicza- Pokojski, obsada: Radosław Garncarek, Zofia Nather, Radosław Smużny, Krystian Wieczyński.
„Dobroć nasza dobroć” jest sprzeciwem wobec nienawiści, która dewastuje zasady życia społecznego. Cynizmowi przeciwstawiamy — miłość, smutnym obliczom — śmiech.
Akcja Dobroci... rozgrywa się na weselu, na ósmym piętrze wieżowca. Podczas uroczystości jedna z ciotek zostaje wyrzucona przez okno, bo żydówka. Nim przyjedzie policja, biesiadnicy, których odwiedzają koledzy Pana Młodego, toczą dysputy o marzeniach i przywarach, śpiewają pieśni, recytują wieszczów, oglądają telewizję. Impreza, jak impreza, rozkręca się...
Bilety: 30/35 zł.
- 4 lutego o godz. 12.00 - Stacja Bajek: Dzielny Kapitan Ahab inspirowany Moby Dickiem Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego. Obsada: Piotr Srebrowski, Piotr Rogalski, Oliwer Zypper.
Awanturnicza podróż morska! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia.
Bilety 25 zł.
Szczegóły i repertuar www.teatrgdyniaglowna.pl.