Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Wiemy, kto zaprojektuje dom bez barier na Oksywiu

Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie projektu wielorodzinnego domu bez barier przy ul. Dickmana na Oksywiu. Nowoczesny, wielorodzinny budynek zaprojektuje studio 3MA sp. z o. o. z Gdyni. Na czterech piętrach znajdzie się 30 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych oraz ogólnodostępna świetlica. Harmonogram przewiduje wykonanie do połowy października tego roku dokumentacji projektowej. Projektantów wyłoniono spośród pięciu ofert nadesłanych do Laboratorium Innowacji Społecznych.

Projekt, który wykona firma 3MA Sp.z o. o., ma zapewnić przestrzeń mieszkalną pozbawioną barier architektonicznych, lecz nie przeznaczoną wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Koncepcja zakłada możliwość adaptacji każdego mieszkania do wymagań osób o różnej sprawności i w różnym wieku, oraz możliwość przystosowania lokali do różnych potrzeb - także tych zmieniających się z wiekiem mieszkańców.

- 80 rodzin mieszkujących przy ulicy Dickmana 18-30 otrzyma mieszkania zamienne zaoferowane przez miasto – zapewnia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Część rodzin będzie mogła zamieszkać w nowo projektowanym budynku bez barier, inne zamieszkają w różnych dzielnicach miasta. Pracownicy Laboratorium Innowacji Społecznych oraz gdyńskiego MOPS spotkali się już ze wszystkimi lokatorami. Ustalili potrzeby i preferencje co do nowego miejsca zamieszkania. Pierwsze rodziny otrzymały już propozycje mieszkań zamiennych, a jedna rodzina opuściła lokal przy ulicy Dickmana. Pracownicy LIS są w stałym kontakcie z mieszkańcami, wyjaśniają wątpliwości, reagują na zgłaszane bieżące potrzeby, aby zmiana miejsca zamieszkania przebiegła jak najbardziej sprawnie.