1307 (1107) 2018-01-19 - 2018-01-25

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
- 20, 21, 23, 24, 25, 26 i 27 stycznia na premierowe spektakle „Romeo i Julia” Williama Szekspira w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Słynna historia miłosna. Dwoje tragicznie zakochanych. Dwa zwaśnione rody. Dwa przerwane życia. A wszystko z powodu rywalizacji, ambicji i zaślepiającej nienawiści ich rodzin. W naszej realizacji szekspirowski konflikt między rodami Capuletich i Montekich, zostaje przeniesiony w bliską, acz niecodzienną przestrzeń. Romeo i Julia padają tu ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwolą na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. Nieważne, komu kibicujesz. Miłość zasługuje na wygraną.
- 25 i 28 stycznia na spektakl „Sammy” Kena Hughes’a w reżyserii Andrzeja Mańkowskiego.
Sammy Lee Ellerman przez dwa „el” ma talent, wyobraźnię, słabość do wyścigów konnych i… długi. Narobił sobie kłopotów, idzie po niego macedońska mafia. Ma niewiele czasu na zebranie gotówki, inaczej… oni nie żartują. Czy mu się uda? Czy ocali życie, czy siebie od zapomnienia – komponując musicalowy utwór na miarę największych hitów? Zobaczcie sami. I posłuchajcie – wielkich przebojów w brawurowym wykonaniu Doroty Lulki i Rafała Kowala, którym towarzyszą zaskakujące chórki.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.