1308 (1108) 2018-01-26 - 2018-02-08

Festiwal Filmów Żeglarskich JachtFilm na horyzoncie

3 lutego startuje gdyńska edycja Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm w Gdyni. Założeniem festiwalu jest pokazywanie najlepszych filmów o tematyce marynistycznej, a tą cechuje olbrzymia różnorodność. Filmowe morskie opowieści mówią o spełnianiu marzeń, pokonywaniu codziennych przeszkód i słabości, dojrzewaniu, woli walki i przetrwania.
Podczas festiwalu widzowie zobaczą opowieść o Laurze Dekker „Dziewicza podróż”. W obrazie „Morscy Cyganie. Na krańcu świata” przekonamy się o tym, jak żeglarstwo może być niesamowitą przygodą i szkołą życia. Film „Niech płynie muzyka” to relacja z projektu artystycznego docierania z muzyką do małych wyspiarskich społeczności
W tym roku podczas festiwalu zostaną zaprezntentowane także dwa filmy fabularne: „Za burtą” (oparty na prawdziwych zdarzeniach, które miały miejsce u wybrzeży Nowej Zelandii w 1989 roku) i „Wiatr” (poświęcony żeglarskiej rywalizacji na wodzie).
Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami. Gdyńska edycja JachtFilmu jest kontynuacją Przeglądu Filmów Żeglarskich, zorganizowanego przez Pomorski Związek Żeglarski, JachtFilm i Muzeum Marynarki Wojennej na 90-lecie Gdyni.
Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Patronem honorowym Festiwalu JachtFilm jest Polski Związek Żeglarski.
Projekcje filmów będą się odbywały w Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B).
Na wszystkie pokazy wstęp wolny.
Szczegóły na www.jachtfilm.pl.