1308 (1108) 2018-01-26 - 2018-02-08

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach najlepsze polskie filmy krótkometrażowe można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wśród premier tego tygodnia są też inne polskie filmy, „Podatek od miłości” i „DJ”. W poniedziałek zaczynają się KINOferie, czyli codzienne pokazy filmowe dla dzieci. Dorosłych Kino Studyjne GCF zaprasza na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Michaela Hanekego „ Happy End”, w ramach DKF „Wysokie Obcasy”.
W programie: objawienie tegorocznego festiwalu w Cannes, Aleksandra Terpińska i jej „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, rewelacyjny Grzegorz Damięcki w „60 kilo niczego” Piotra Domalewskiego oraz „Amerykański sen”, wyróżniony Nagrodą Publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Do kina można się również wybrać na nową polską komedię romantyczną, „Podatek od miłości”. Wśród premier jest także inspirowany prawdziwą historią film „DJ”, opowiadający o karierze polskiej DJ-ki na Ibizie. 31 stycznia, o godz. 20.20 przedpremierowo pokazany zostanie „Happy End”, najnowszy film Michaela Hanekego. W repertuarze GCF nadal jest debiutancki, film Pawła Maślony „Atak paniki”.
W trakcie zimowych ferii codziennie, od poniedziałku do piątku, o godz. 10.00 odbywają się pokazy filmowe dla młodych widzów. KINOferie 29 stycznia to film „Marsz Pingwinów 2. Przygoda na krańcu świata”, pełen unikalnych zdjęć antarktycznej przyrody, zrealizowanych przy pomocy najnowocześniejszej technologii.
Na kolejne dni zaplanowano połączone z dyskusją seanse Akademii Dokumentalnej: we wtorek pod hasłem „Mój świat” pokazane zostaną krótkometrażowe filmy o dzieciach z różnych stron świata, a w środę pod hasłem „Nie poddam się” – filmy o początkującym żeglarzu i baletnicy, którzy dążą do spełnienia swoich marzeń. Czwartkowe KINOferie to poranek filmowy dla najmłodszych, czyli „Baśnie i bajki polskie”. W piątek z kolei można zobaczyć przyrodniczy film dokumentalny „Mali giganci” Akademii BBC Earth. Bilety na KINOferie kosztują 14 i 11 złotych.
Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl. Kino Studyjne GCF czynne jest przez cały tydzień.
Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.