1308 (1108) 2018-01-26 - 2018-02-08

Weekendowe warsztaty i gry muzealne

Zagadki na miarę tych z powieści o Sherlocku Holmesie, które rozwiązać mogą jedynie wyjątkowo sprytni i dociekliwi detektywi? A może podróże z prawdziwymi megamocnymi bohaterami? Takie propozycje czekają w Muzeum Emigracji (ul. Polska 1). Zapisy już trwają.
Misja ściśle fajna wystartuje w sobotę 27 stycznia o godz. 17.00. Młodzi detektywi w wieku od 11 do 15 lat podejmą próbę odkrycia tajemnic, które skrywa budynek dawnego dworca morskiego. Kolejna okazja do udziału w zabawie nadarzy się 10 i 24 lutego.
Drużyna Megamocnych to cykl 13 spotkań poświęconych niesamowitym polskim emigrantom, którzy swoim życiem i pasjami rozsławili Polskę.
Niedziela 28 stycznia należeć będzie do megamocnego polskiego podróżnika, geologa, geografa, badacza i odkrywcy Pawła Edmunda Strzeleckiego.
11 lutego uczestnicy poznają Valentino Liberace, znanego artystę estradowego, który nosił imię Władziu, a na scenę wjeżdżał luksusowym samochodem.
Na warsztaty obowiązują zapisy drogą elektroniczną na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl (imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę).
Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł.
Szczególy na www.POLSKA1.pl.