Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1308 (1108) 2018-01-26 - 2018-02-08

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Luter w Gdyni?” oraz wydarzenia towarzyszące. Ekspozycja ma m.in. przywrócić pamięć o mieszkających niegdyś na terenach Gdyni ewangelikach i być pretekstem do bliższego poznania kościołów protestanckich i zasad ich wiary.
Wystawa potrwa do 25 lutego.
– na wystawę „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” – jednego z najważniejszych artystów związanych z Gdynią w XX wieku.
Wystawa potrwa do 4 marca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
***
Fundacja FLY (ul. Świętojańska 36/2) zaprasza na wystawę prac uczestników warsztatów malarstwa olejnego pod kierunkiem Marty Kapuścińskiej.
Wystawa czynna: pon.-pt. w godz. 9.00-19.00.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę malarstwa Jerzego Edwarda Stachury „Samotność żeglowania” do Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety.
Wystawa czynna do 9 lutego w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie. Wstęp wolny.
***
Dyrekcja oraz Społeczność Gdyńskiej Szkoły Społecznej zapraszają na trzecią wystawę przeglądową twórczości dzieci i młodzieży Gdyńskiej Szkoły Społecznej „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat ”.
Wystawa w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31).czynna: pon.-pt. w godz. 9.00-19.00 do 15 lutego.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy fotograficznej „Nadmorskie opowieści”. Ekspozycję zdjęć w morskim klimacie zorganizował Klub Miłośników Fotografii działający przy YMCA Gdynia w ramach Akademii Srebrnego Wieku. Wystawę oglądać można w oknach wystawowych biblioteki do 8 lutego.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego na wystawę fotograficznej „Tatry Klasycznie”. Jej autorem jest Zygmunt Besler, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, gdynianin.
Wstęp wolny (wejście od ul. Zacisznej).
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę Tatiany Jachyry. Będzie można zobaczyć efekty współpracy fotografki z aktorkami i aktorami, którzy na co dzień występują w serialach telewizyjnych produkowanych przez firmę ATM GRUPA.
Wstęp wolny. Wystawę w Galerii GCF można oglądać do 13 lutego.
***
YMCA Gdynia (ul. Żeromskiego 26) zaprasza na wystawę artystyczno-plastyczną pt. „Osobliwości” autorstwa Janusza Pasternaka.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystaw dwóch gdyńskich fotografików: Małgorzaty Mishy Szury Piwnik pt. „Sułtanat Omanu” oraz Krzysztofa Winciorka - „Bit(Mapa) jako metafora obrazu + DiMANDALE", Wystawę będzie można oglądać do 10.02.2018 r. od wtorku do niedzieli w godzinach 11.00-16.00 (z wyłączeniem poniedziałków). Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego zaprasza na wystawę malarsko- fotograficzną pt. „Karnawał”.
Wernisaż wystawy odbędzie się 26 stycznia o godz. 18.00 w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gdyni (ul. Władysława IV 51).