1309 (1109) 2018-02-09 - 2018-02-15

Podsumowanie akcji „Podaj dalej ciepło”

Zajęcia dla osób z autyzmem, nauka angielskiego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wielki piknik sąsiedzki okazały się zdaniem internautów najciekawszymi projektami w zakończonej w grudniu akcji „Podaj dalej ciepło”. Zwycięskie projekty otrzymały dofinansowanie odpowiednio w wysokości 20, 15 i 10 tys. zł.
W jej ramach wspierane są najbardziej cenne inicjatywy realizowane w naszym mieście przez organizacje pozarządowe oraz podmioty ekonomii społecznej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji było „Międzypokoleniowe miasto w otwartych przestrzeniach społecznych”.
Gdynianie mogli głosować na bardzo ciekawe projekty, wpisujące się w politykę międzypokoleniowego miasta. – zauważył Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Docenili zarówno projekty realizowane z myślą o osobach z różnego typu niepełnosprawnościami, jak i otwarte dla wszystkich wydarzenie, jakim jest piknik sąsiedzki w Chyloni.
Najwięcej głosów internauci oddali na projekt „Katalog C.O.”, realizowany przez Fundację Adapa. To inicjatywa skierowana do osób z autyzmem oraz ich rodziny, znajomych i sąsiadów. Zwycięski projekt otrzymał dofinansowanie w wys. 20 tys.
Drugie miejsce i dofinasowanie 15 tys. zł otrzymał „English for Us” prowadzony przez Gdyńską Fundację „Dom Marzeń”. To cykl zajęć nauki języka angielskiego oraz zajęć teatralnych w języku angielskim dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Trzecie miejsce i 10 tys. zł przyznano dla projektu „Europejski Dzień Sąsiada”, który prowadzi Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”. To organizowana od dziewięciu lat impreza organizowana przez mieszkańców, liderów i wolontariuszy dla lokalnej społeczności w Chyloni.
Akcja, której organizatorami są PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże i OPEC sp. z o.o., w partnerstwie z miastem Gdynia, odbyła się już po raz dziewiąty.

  • ikonaOpublikowano: 08.02.2018 12:19
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 08.02.2018 12:21
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona