1309 (1109) 2018-02-09 - 2018-02-15

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę „Luter w Gdyni?” oraz wydarzenia towarzyszące. Ekspozycja ma m.in. przywrócić pamięć o mieszkających niegdyś na terenach Gdyni ewangelikach i być pretekstem do bliższego poznania kościołów protestanckich i zasad ich wiary.
Wystawa potrwa do 25 lutego.
– na wystawę „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” – jednego z najważniejszych artystów związanych z Gdynią w XX wieku.
Wystawa potrwa do 4 marca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę Wojciecha Wesserlinga „Kaszubskie Anioły”. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 do końca lutego.
***
Dyrekcja oraz Społeczność Gdyńskiej Szkoły Społecznej zapraszają na trzecią wystawę przeglądową twórczości dzieci i młodzieży Gdyńskiej Szkoły Społecznej „Stawiam kroki milowe zamaszyste jak świat ”.
Wystawa w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) czynna: pon.-pt. w godz. 9.00-19.00 do 15 lutego.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego na wystawę fotograficzną „Tatry Klasycznie”. Jej autorem jest Zygmunt Besler, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, gdynianin.
Wstęp wolny (wejście od ul. Zacisznej).
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza:
– na wystawę fotografii Tatiany Jachyry. Wstęp wolny. Wystawę w Galerii GCF można oglądać do 13 lutego,
– 14 lutego o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Piotra Krajewskiego „Miłość”.
Wstęp wolny.
***
Koło Plastyków im. prof. Wacława Szczeblewskiego (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarsko-fotograficzną pt. „Karnawał”.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 12 lutego o godz. 18.00 na wernisaż instalacji Romana Timofiejuka „Kod”. Wstęp wolny.
Wystawę będzie można oglądać w Małej Galerii im. admirała floty Andrzeja Karwety do 22 lutego.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa i batiku Heleny Sadłek „Pamiętajcie o ogrodach” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do 6 marca.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy obrazów olejnych gdyńskiego malarza, Marka Koguta. Ekspozycja „Moja Gdynia” potrwa do 9 marca.
***
Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24) zaprasza na wystawę „Najlepsze z gdyńskiego facebooka (4)”.
Gdynia o świcie, o zachodzie słońca i nocą. Malowniczą jesienią, białą zimą, kolorową wiosną i latem. Na wystawie prezentowane są wybrane zdjęcia, które na oficjalnym profilu Gdyni na Facebooku (www.facebook.com/gdynia) cieszyły się największą popularnością. 40 autorów, 40 zdjęć, 40 spojrzeń na Gdynię.
Inicjatorką wystawy jest Dorota Nelke, administrator oficjalnego profilu Gdyni na FB. Wystawę można oglądać do 28 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00 i w soboty w godz. 9.00-15.00. Wstęp wolny.