1310 (1110) 2018-02-16 - 2018-02-22

Bruno i Weronika urodzili się w święto miasta

10 lutego, w 92. urodziny Gdyni, przybyła nam dwójka nowych mieszkańców. To Bruno i Weronika. W poniedziałek maluchy i ich mamy odwiedzili w szpitalu Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni oraz Beata Szadziul – pełnomocnik prezydenta ds. rodziny, którzy wręczyli im drobne prezenty. Upominki otrzymały też wszystkie inne dzieci, które obecnie dochodzą do zdrowia w obu gdyńskich szpitalach.
Gdynia, w dniu swojego święta, zyskała dwójkę nowych mieszkańców. Pierwszy urodził się Bruno. Przyszedł na świat o godz. 2.59, ma 56 centymetrów i waży 3750 gram. Jego rodzice to Natalia StrzeżewskaŁukasz Górzny. Mały Bruno to ich pierwsze dziecko i 10 lutego sprawił im niespodziankę.
Później na świat przyszła Weronika. Urodziła się o godz. 4.30. Mierzy 57 centymetrów i waży 4270 gram. To druga córka Karoliny i Tomasza Markiewiczów. Dziewczynka ma się dobrze, a rodzice cieszą się, że urodziła się właśnie w dniu 92. urodzin Gdyni.
Jak co roku, nowych gdynian i ich mamy odwiedził prezydent Wojciech Szczurek i Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. Wręczyli oni rodzicom drobne prezenty: pluszowe misie, rożek, poduszkę oraz specjalne książeczki. Dodatkowo dumne mamy otrzymały list gratulacyjny od prezydenta.
Z okazji urodzin Gdyni nie zapomniano też o innych małych pacjentach obu gdyńskich szpitali. Odwiedziła ich Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny i wręczyła im symboliczne upominki.

ikona