Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1310 (1110) 2018-02-16 - 2018-02-22

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Kształt wody”, „Czwarta władza”, „Czas mroku”, „Niemiłość” – filmy nominowane do Oscara można oglądać w Gdyńskim Centrum Filmowym. W repertuarze są również polskie tytuły: „Pomiędzy słowami” i „Plan B”. W sobotę dzieci czeka poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. Miłośnicy kotów mogą się wybrać na seans z okazji Światowego Dnia Kota. W weekend nie zabraknie także filmowego akcentu związanego z Urodzinowym Biegiem Gdyni.
Jedną z filmowych premier tego tygodnia jest „Kształt wody”, wyróżniony 13 nominacjami do Oscara, 7 nominacjami do Złotych Globów, 12 nominacjami do nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA) i Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji 2017. Najnowszy film wizjonerskiego reżysera Guillermo del Toro to baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się w czasie zimnej wojny w Stanach Zjednoczonych.
Gwiazdorska obsada – Meryl StreepTom Hanks w rolach głównych – oraz reżyseria Stevena Spielberga to atuty filmu „Czwarta władza”, opowiadającego o konflikcie pomiędzy dziennikarzami a amerykańskim rządem.
Jeszcze jednym nominowanym do Oscara filmem, który można oglądać w Kinie Studyjnym GCF, jest „Czas mroku”, z wybitną kreacją Gary’ego Oldmana w roli Winstona Churchilla. Wybrać można się również na „Niemiłość”, film będący rosyjskim kandydatem do najważniejszej filmowej nagrody na świecie.
Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz thrillera „W ułamku sekundy”, nagrodzonego Złotym Globem dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego 2018. Seans odbędzie się 21 lutego o godz. 20.20 w ramach DKF „Wysokie Obcasy”.
W repertuarze nie brakuje również filmów polskich. Na ekrany wchodzi właśnie dramat „Między słowami” w reżyserii Urszuli Antoniak, z Jakubem Gierszałem w roli głównej. Powodzeniem cieszy się również film obyczajowy „Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej.
W sobotę, 17 lutego o godz. 10.00 Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. Najmłodsi widzowie zobaczą wybrane odcinki współczesnych polskich serii animowanych: „Przytul mnie” i „Bear me”. Z dziećmi spotka się „prawdziwy” miś, a aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, Rafał Ostrowski, przeczyta fragmenty bajek. Również w sobotę, z okazji Światowego Dnia Kota, Kino Studyjne GCF zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego „Kedi. Sekretne życie kotów” o godz. 15.10.
Specjalny pokaz filmu „Biegacze”, dokumentu opowiadającego o uczestnikach ultramaratonu, odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym 17 lutego, o godzinie 17.00. Zawodnicy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, którzy stawią się w Kinie Studyjnym GCF z numerami startowymi, zobaczą film w promocyjnej cenie 11 złotych. Gość specjalny, Piotr Suchenia, opowie o swoim doświadczeniu biegowym, między innymi o wygranej w maratonie na biegunie północnym.
Kino Studyjne GCF czynne jest codziennie. W Gdyńskim Centrum Filmowym przy placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Na miejscu działa filmowa kawiarenka FaBuła. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Repertuar znajduje się na www.gcf.org.pl.

ikona