1310 (1110) 2018-02-16 - 2018-02-22

Sztuka Centrum Kultury z Nagrodą Publiczności

Przedstawienie z Centrum Kultury w Gdyni wróciło ze stolicy Śląska z Nagrodą Publiczności 11. Katowickiego Karnawału Komedii.
Pojedynek na humor rozegrał się między teatrami z Gdyni, Warszawy, Krakowa, Chorzowa i Katowic. Za najzabawniejszą sztukę publiczność uznała wystawianą w gdyńskim Centrum Kultury „Zacznijmy jeszcze raz”.
Pojechaliśmy na katowicki festiwal wiedząc, że jest tam wyrobiona publiczność i bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Przyjęcie przez widownię przerosło jednak nasze oczekiwania. Kameralna sala wypełniona była po brzegi. Graliśmy z niesamowitą energią i wspaniałym odbiorem – mówi reżyser i odtwórca głównej roli Tomasz Sapryk.
Autorką spektaklu jest Aleksandra Wolf. Znana m.in. z telewizyjnego kabaretu „Rozmowy w Tłoku” w programie „Szymon Majewski Show”, do którego pisała teksty.
Ola pochodzi z Katowic. Okazuje się, że poczynione przez nią obserwacje ludzkiej natury ogląda się dobrze nie tylko w Trójmieście. Mam nadzieję, że doskonałe poczucie humoru rozwiało nieco katowicki smog – mówi Tomasz Sapryk.
Sztuka została napisana specjalnie dla Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. To duet, któremu bliska jest komedia we wszystkich jej odcieniach. Oboje występują w kabaretach, spektaklach komediowych i uprawiają stand-up.
Drugą Nagrodę Publiczności otrzymała „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. Nagrodzone teatry otrzymały Maski Weneckie wykonane specjalnie na zamówienie.

  • ikonaOpublikowano: 15.02.2018 12:42
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.02.2018 12:48
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona