1312 (1112) 2018-03-02 - 2018-03-08

Dzień Kobiet po gdyńsku

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet miejskie instytucje kultury i nauki przygotowały dla gdynianek kilka wydarzeń (na większość wstęp jest wolny), które pozwolą im się zrelaksować i spędzić miło czas.

Muzeum Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1B) zaprasza 8 marca o godz. 17.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Nasze Sygnały” pod tytułem „Kobiety w marynarskich mundurach”.
Służą na okrętach, w bazach, jednostkach i sztabach jako oficerowie, podoficerowie, podchorążowie, marynarze – kobiety w Marynarce Wojennej. W programie również dyskusja o Pomocniczej Morskiej Służbie Kobiet w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej.
Gośćmi spotkania będą kobiety w służbie zawodowej oraz podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej.
Wstęp wolny.
***
Dom Pomocy Społecznej oraz Rada Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo zapraszają 8 marca o godz. 17. 00 na koncert z okazji Dnia Kobiet.
Koncert odbędzie się w świetlicy Domu Pomocy Społecznej (ul. Pawia 31). Wystąpią studenci i absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Wstęp wolny.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza 8 marca o godz. 17.00 na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Ziołowa biblioteka”, które poprowadzi Małgorzata Ewert-Manikowska. W marcu tematem spotkania będą zioła dla kobiet.
Wstęp wolny.
***
Biblioteka Działki Leśne (ul. Warszawska 3) zaprasza 8 marca o godz. 17.00 na prelekcję Weroniki Szerle: Gdynia i moda to jedno. Dowiemy się, co nosili turyści, a co mieszkańcy Gdyni, gdzie można było kupić najmodniejsze stroje, a także odkryjemy tajemnice miasta kryjące się w rodzinnych fotografiach.
Wstęp wolny.
***
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 8 i 9 marca o godz. 19.00 na liryczno-muzyczną i niezwykle dowcipną sztukę Anny Burzyńskiej „Cafe Luna” w reż. Józefa Opalskiego.
Sztuka zainspirowana klimatem filmów Pedro Almodóvara zachwyca, śmieszy i budzi kontrowersje.
Bilety: 45/35 zł.
Więcej na www.teatrgombrowicza.art.pl.
***
15 marca w godz. 12.00-14.30 w Akademii Morskiej (ul. Morska 81-87) odbędą się bezpłatne warsztaty dla pań chcących efektywniej zarządzać swym czasem „Kobieta – najlepszy logistyk”.
Warsztaty są częścią wydarzenia „Marzec na obcasach” (bezpłatnych warsztatów i prelekcji).
Rejestracja na www.evenea.pl.