1312 (1112) 2018-03-02 - 2018-03-08

Dzień Małego Naukowca i Szyfry nie do złamania w Experymencie

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 3 marca na Dzień Małego Naukowca oraz 4 marca na kolejne spotkanie dla dorosłych w ramach Science Cafe.
3 marca w Centrum Nauki Experyment odbędzie się Dzień Małego Naukowca.
W ramach wydarzenia zaprezentują się młodzi naukowcy w wieku od 6 do 12 lat, którzy podzielą się swoimi naukowymi pasjami i zainteresowaniami. W trakcie miniwykładów będzie można usłyszeć m.in. o osobliwościach Holandii, strategiach przetrwania pająków, trudnym życiu na pustyni czy piłce nożnej.
Aby posłuchać małych naukowców wystarczy zakupić bilet wstępu na wystawę. Prezentacje odbędą się w godz.12.00-15.30.
4 marca o godz. 17.00 gościem dla dorosłych w ramach Science Cafe będzie wybitny fizyk kwantowy prof. dr hab. Marek Żukowski z Uniwersytetu Gdańskiego. Po spotkaniach poświęconych astronomii i historii higieny na przestrzeni wieków Experyment zaprasza swoich gości na wykład i warsztaty poświęcone fizyce kwantowej. Gościem wydarzenia będzie prof. Marek Żukowski – dyrektor powstającego na Uniwersytecie Gdańskim Międzynarodowego Centrum Teorii Technologii Kwantowych, który opowie nie tylko o roli nowego centrum, ale również o drugiej rewolucji kwantowej oraz wykorzystaniu informacji kwantowej np. w bankowości. Po wykładzie Experyment zaprasza na zajęcia prowadzone przez edukatorów centrum oraz studentów Uniwersytetu Gdańskiego.
Wstęp na wydarzenie w cenie 12 zł (10 zł dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus).
Bilety można nabywać w kasach Experymentu oraz na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl.