Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI. Od 15 stycznia trwa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19. Wszystkie niezbędne informacje związane ze szczepieniami w Gdyni można znaleźć w specjalnie utworzonej zakładce #GDYNIASIĘSZCZEPI.
1312 (1112) 2018-03-02 - 2018-03-08

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” – jednego z najważniejszych artystów związanych z Gdynią w XX wieku.
Wystawa potrwa do 4 marca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa i batiku Heleny Sadłek „Pamiętajcie o ogrodach” do lokalu artystycznego „Tygiel” (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do 6 marca.
***
Wypożyczalnia Centralna (ul. Abrahama 60) zaprasza do oglądania wystawy obrazów olejnych gdyńskiego malarza, Marka Koguta. Ekspozycja „Moja Gdynia” potrwa do 9 marca.
***
Stowarzyszenie Aktywni dla Zdrowia zaprasza do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) na wystawę prac Krystyny Jaskólskiej, Ewy Lewandowskiej, Anny Lichnerowicz, Kornelii Sikory, Ireny Taraszkiewicz, Alicji Wiśniewskiej pt. „Morze, nasze morze”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 do 15 marca.
***
Galeria Debiut przy Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę malarstwa i grafiki „Jo” – Ola Eibl i Jola Gmur.
Wystawę można oglądać do 11 marca w dniach: wtorek w godz. 9.00-15.00, środa, czwartek, piątek w godz. 9.00-16.00, sobota, niedziela w godz. 11.00-16.00, poniedziałek nieczynne. Wstęp wolny.
***
Klub Osiedlowy GSM (ul. Rozewska 1) zaprasza na wystawę impresji Mirosława Śledzia „Neapolinuro”. Finisaż odbędzie się 8 marca o godz. 18.00.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni – Koło Plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Renaty Piekarskiej.
Wystawa będzie czynna do 30 marca.
***
Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego na wystawę fotograficzną „Tatry Klasycznie”. Jej autorem jest Zygmunt Besler, członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, gdynianin.
Wstęp wolny (wejście od ul. Zacisznej).
Wystawę można oglądać do 8 marca.
***
Gdyńskie Hale Targowe (ul. Wójta Radtkego 36/38/40) zapraszają 3 marca w godz. 10.00-13.00 na pierwszy Dzień Otwarty Muzeum Kameralnego Hal Targowych. Wystawa składa się ze zdjęć archiwalnych oraz z przedmiotów-artefaktów. Muzeum Kameralne ma charakter społeczny. Wystawa mieści się w podziemiu Hali Łukowej w boxach 302-304. Kuratorem społecznym wystawy jest pani Bożena Samburska, która przeszło 30 lat prowadziła pawilon „Szafran”.
„Dzień Otwarty” będzie początkiem cyklicznych sobotnich spotkań tematycznych, połączonych z możliwością indywidualnego zwiedzania wystawy.
Wstęp jest bezpłatny.
Więcej na FB hal targowych oraz na www.haletargowegdynia.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 2 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy fotograficznej kmdr ppor. Piotra Sudzika „Nieustające fascynacje…”.
Wystawę będzie można oglądać do 22 marca.