1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Dzień Liczby Pi i warsztaty rodzinne w Experymencie

Dzień pełen matematycznych atrakcji czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Experyment w środę, 14 marca w godzinach od 12.00 do 16.00.
π to skromna liczba z niezwykłą historią. Dlatego jak co roku Centrum zaprasza na Dzień Liczby π, w ramach którego odsłoni przed Wami magiczną stronę matematyki i zachęci do wspólnej zabawy efektowną wstęgą Mobiusa. Nie zabraknie też matematycznych zagadek z nagrodami! Wszystkie atrakcje w ramach Dnia Liczby π będą dostępne w cenie biletu na wystawę. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.experyment.gdynia.pl.
***
Centrum Nauki Experyment zaprasza w dniach 17-18 marca od godz. 12.00 weekendowe warsztaty rodzinne.
Jak nadmuchać balon w butelce? Jak przelać wodę z butelki do szklanki bez używania rąk? Te i wiele innych eksperymentów będą mogli wykonać uczestnicy warsztatów rodzinnych w Experymencie. Hasłem przewodnim spotkania będzie siła przyciągania. Edukatorzy Centrum postarają się przekonać gości, że fizyka wcale nie jest taka trudna. Warsztaty są dla dzieci powyżej 7. roku życia i ich opiekunów. Bilety w cenie 12 zł dla wszystkich (dzieci i dorosłych) są do kupienia na stronie bilety.experyment.gdynia.pl.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej experyment.gdynia.pl.