Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Informacje podatkowe

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni informuje:
− rozliczenie zeznania PIT drogą elektroniczną jest proste, szybkie i organiczna błędy rachunkowe. Aby skorzystać z tej możliwości, wystarczy ściągnąć darmowy program e-Deklaracje udostępniony na stronie Ministerstwa Finansów (www.finanse.mf.gov.pl). Program pozwala wysłać deklaracje bez wychodzenia z domu, bez kolejek i czasu spędzonego w Urzędzie Skarbowym i bez opłat za wysyłkę. W miejsce podpisu należy użyć danych autoryzacyjnych, tj. kwoty przychodu z roku 2016.
− do 16 kwietnia można wystąpić o rozliczenie zeznania PIT-37 przez Urząd Skarbowy. Należy złożyć drogą elektroniczną wniosek na formularzu PIT-WZ. We wniosku można określić chęć preferencyjnego wspólnego rozliczenia się małżonków lub jako rodzic samotnie wychowujący dziecko oraz wskazać chęć skorzystania z wybranej ulgi podatkowej (np. rehabilitacyjnej, prorodzinnej). Po złożeniu wniosku w ciągu 5 dni (nie wcześniej niż 15 marca) wnioskujący otrzyma e-mailem informację, że Urząd Skarbowy przygotował zeznanie roczne.
Szczegóły na www.finanse.mf.gov.pl.