Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Linią 192 do przystanku PKM Gdynia Stadion

Dla korzystających z linii 192 szykuje się pozytywna zmiana. Będzie można łatwiej i szybciej dojechać na przystanek PKM Gdynia Stadion. Już od 11 marca w życie wchodzą zmiany w rozkładzie jazdy autobusowej linii 192. Część kursów pojedzie po trasie wydłużonej o ulice Olimpijską, Sportową i Łużycką.
Od 11 marca gdynianie łatwiej zintegrują swoją podróż autobusem z pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. To ukłon w stronę tych, którzy chcą skorzystać z przesiadki. Pomoże w tym linia 192, która na części kursów zmieni swoją trasę. Autobusy kursowały dotychczas od Płyty Redłowskiej do przystanku Witomino Leśniczówka 01. Linia 192 poza trasą, która była wyznaczona do tej pory, teraz będzie poruszać się w wyznaczonych kursach dodatkowo ulicami Olimpijską, Sportową i Łużycką, pomijając przy tym przystanek Stadion Miejski przy ulicy Małokackiej. Tym samym zawiezie pasażerów bezpośrednio pod stację PKM Gdynia Stadion. Dodatkowo rozkład jazdy linii 192 został przez ZKM Gdynia przygotowany tak, żeby współgrał z nowym rozkładem PKM.
Pasażerowie będą mogli od 11 marca skorzystać z 19 kursów w każdy z dni powszednich i 11 kursów w sobotę w kierunku Płyty Redłowskiej, natomiast w kierunku Witomina zmienioną trasą pojedzie 15 i 9 kursów. Autobusy będą zatrzymywać się na przystankach przy ulicy Łużyckiej, Sportowej i Olimpijskiej.