Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Nowy minibus dla osób z niepełnosprawnościami

1 marca w Środowiskowym Domu Samopomocy, przy ul. Maciejewicza 11, odbyło się uroczyste przekazanie minibusa, którym do placówki na zajęcia dojeżdżać będą osoby z niepełnosprawnościami. Samochód przekazał Michałowi Guciowi, wiceprezydentowi Gdyni ds. innowacji Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON.
– Cieszę się, że udało się nam zrealizować z miastem ten projekt i dofinansować go w kwocie 73 tysięcy złotych – powiedział Dariusz Majorek, dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON. – W maju do Gdyni trafi kolejny dofinansowany minibus dla osób z niepełnosprawnością, tym razem dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Realizacja tego projektu to element konsekwentnie budowanego wsparcia transportowego dla osób z niepełnosprawnościami w naszym mieście – podkreślił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Sukcesywnie wymieniamy tabor komunikacji miejskiej na pojazdy niskopodłogowe, kupujemy minibusy ZKM z myślą o osobach z niepełnosprawnościami, poszerzamy zakres usług transportowych, które są finansowane przez miasto i świadczone przez organizacje pozarządowe.
Wkład miasta w zakupiony samochód Ford Transit wyniósł 59 000 złotych. Dzięki temu możliwy będzie transport 7 osób z niepełnosprawnościami jednocześnie, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, przebywających w mieszkaniach wspieranych i dojeżdżających codziennie na zajęcia.
Są to osoby z różnego typu niepełnosprawnościami, które od rana do godzin popołudniowych korzystają z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli zajęć aktywizujących i terapeutycznych, a potem wracają do mieszkań wspieranych, przy ul. Warszawskiej, w których również mogą liczyć na stałe wsparcie opiekunów i terapeutów. – dodała Katarzyna Stec, zastępca dyrektora MOPS w Gdyni.
Samochód został zakupiony w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, ze środków Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III.