Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Na specjalne życzenie widzów Gdyńskie Centrum Filmowe ponownie pokaże film dokumentalny „Gdynia, Moje Miasto”. Do repertuaru Kina Studyjnego GCF wchodzą też najlepsze filmy dyplomowe Gdyńskiej Szkoły Filmowej.
10 marca o godz. 12.00 odbędzie się specjalny dodatkowy pokaz filmu „Gdynia, Moje Miasto”, który powstał z archiwalnych amatorskich nagrań filmowych przekazanych przez mieszkańców miasta. Wstęp jest wolny, jednak liczba miejsc – ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie kina 10 marca od godz. 10.00.
Premiera „The best of Gdyńska Szkoła Filmowa” odbędzie się 9 marca o godz.18.00. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres info@gsf.pl. Od soboty blok filmowy „The best of Gdyńska Szkoła Filmowa” trafia do regularnego kinowego repertuaru. Obejmuje trzy etiudy fabularne: „Matkę” w reż. Łukasza Ostalskiego, „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego oraz „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy. W zestawie jest też film dokumentalny „Między nami” w reż. Macieja Millera.
Do repertuaru Kina Studyjnego GCF od piątku trafia m.in. film „Lady Bird” w reż. Grety Gerwing. Nowość dla najmłodszych widzów to „Jaskiniowiec”, nowa francusko-brytyjska animacja dla dzieci.
14 marca w Gdyńskim Centrum Filmowym rusza cykl filmowy „Mistrzowie Kina Europejskiego”. To przedpołudniowe pokazy dzieł filmowych oraz prelekcje, skierowane głównie do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów. W środowy wieczór GCF zaprasza na nowy film Michaela Hanekego „Happy End” w ramach cyklu: „Filozofia z Gutek Film”.
Ruszyła sprzedaż biletów na kolejny otwarty poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, który odbędzie się 17 marca. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza również grupy zorganizowane z przedszkoli i szkół na pokazy filmowe i koncerty muzyczne, połączone z warsztatami, w środku tygodnia. Szczegóły dostępne są na stronie www.gcf.org.pl oraz pod nr. tel. 58 712 46 11.
Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na www.gcf.org.pl.