Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Terapeuci udzielają porad on line

Teraz poradę specjalisty na temat profilaktyki uzależnień, można uzyskać bez wychodzenia z domu. Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Gdyni od stycznia prowadzi poradnię internetową „Por@dzimy”. Internauci mogą tam skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologami i specjalistami ds. uzależnień. Terapeuci udzielają porad trzy razy w tygodniu.
„Por@dzimy” to poradnia internetowa o profilu profilaktycznym. Powstała z inicjatywy działu profilaktyki i jest adresowana do osób z obszaru ryzyka uzależnień. To dodatkowy kanał komunikacji między specjalistami ds. profilaktyki a użytkownikami internetu. Teraz poradę można uzyskać bez wychodzenia z domu. Taka forma pomocy umożliwi szybszy i łatwiejszy dostęp do rzetelnych informacji na temat ryzyka uzależnień.
Oferta poradni jest skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych. Mogą się tu zgłosić np. rodzice czy nauczyciele, którzy podejrzewają, że ich dziecko czy uczeń może eksperymentować z substancjami psychoaktywnymi.
Specjaliści podpowiedzą np. jak rozmawiać z nastolatkiem, jak ochronić młodzież przed zagrożeniami: narkotykami, alkoholem czy złym towarzystwem oraz jak rozpoznać sygnały świadczące o zażywaniu narkotyków.
Poradnia „Por@dzimy” działa na facebooku pod adresem www.facebook.com/opitugdynia. Do specjalistów można tam napisać wiadomość prywatną w aplikacji Messenger. Można też poprosić o poradę mailową – pytania należy wysłać na adres: poradzimy@opitu.pl.
Eksperci udzielają porad trzy razy w tygodniu w wyznaczonych godzinach. Dyżury specjalistów odbywają się: w poniedziałki w godz. 13.00-15.00, w środy w godz. 12.30-14.30 oraz w piątki w godz. 13.00-15.00.
Zakres pracy poradni dotyczy profilaktyki uzależnienia od alkoholu i narkotyków, a także uzależnień behawioralnych – siecioholizmu, patologicznego hazardu, pracoholizmu czy zakupoholizmu.