Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1313 (1113) 2018-03-09 - 2018-03-15

Znamy nominacje do Nagrody Galion Gdyński

Nagroda Artystyczna Prezydenta Galion Gdyński to wyróżnienie przyznawane od dwudziestu trzech lat dla artystów i animatorów kultury naszego miasta. Od 2005 roku Nagroda przyznawana jest także za najbardziej efektywne wspieranie przedsięwzięć kulturalnych.

Warto podkreślić, że tegoroczna liczba zgłoszeń kandydatur była znacznie wyższa niż w poprzednich latach, co każe wierzyć, że życie kulturalne w mieście rozwija się dynamicznie.

Nominowani do Nagrody Artystycznej Prezydenta Gdyni Galion Gdyński 2017.
Kreacja Artystyczna:
Krzysztof Babicki – za reżyserię spektaklu „Kursk”, Marcin Borchardt – za film dokumentalny „Beksińscy. Album wideofoniczny”, Paweł Huelle – za sztukę „Kursk”.
Animacja Kultury:
Michał Miegoń – za projekty animacyjne, Małgorzata Polakowska – za projekt teatralny z udziałem więźniarek; działania animacyjne w dzielnicach Pekin i Meksyk oraz Teatrze Gdynia Główna, Emilia Smentek – za kulturalne projekty i prowadzenie księgarni Vademecum.
Debiut Artystyczny:
Salcia Hałas – za powieść „Pieczeń dla Amfy”, Grzegorz Kujawiński – za reżyserię spektaklu „Dzielny Kapitan Ahab”, Grzegorz Mołda – za film „Koniec widzenia”, który walczył o Złotą Palmę w konkursie filmów krótkometrażowych na festiwalu w Cannes.
Mecenat Kultury:
Kopoczyński adwokaci i radcowie prawni − za wspieranie Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz szerzenie kultury poprzez samodzielną organizację licznych spotkań z udziałem naukowców i artystów, TREFL SA – za wspieranie projektów Centrum Kultury w Gdyni, VBW Engineering – za wspieranie Teatru Miejskiego w Gdyni.
Podczas gali zostanie ogłoszone również nazwisko laureata za całokształt twórczości.

Laureatów tegorocznej Nagrody poznamy podczas uroczystej gali 16 kwietnia o godz. 18.00 w Gdyńskim Centrum Filmowym.