1314 (1114) 2018-03-16 - 2018-03-22

Lodowata kąpiel i marsz dla lasu

Najbliższa niedziela stanie pod znakiem troski o trójmiejskie lasy. To również okazja, by wyjść z domu i zamanifestować swoje wsparcie dla fauny i flory Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 18 marca starzy i młodzi mogą wziąć udział w projekcie „Rajd i Morsowanie dla lasu”.
Niepokoi nas sytuacja, że Trójmiejski Park Krajobrazowy jest traktowany jak las gospodarczy. Wykorzystuje się go maksymalnie, bo niestety sama nazwa nie obliguje nikogo do tego, żeby ten park chronić bardziej. Wielu przyrodników i działaczy zwraca uwagę na ten problem od lat – tłumaczy Mateusz Kozielecki z ruchu społecznego LoveLasy.
Wydarzenie jest podzielone na 3 części: oficjalną i dwa poprzedzające ją marsze.
Szlak pierwszy – start na skrzyżowaniu ulicy Chylońskiej i Morskiej o godz. 8.00. Trasa wiedzie przez Trójmiejski Park Krajobrazowy i wynosi ok. 10 km.
Szlak drugi – start z przystanku autobusowego CH Klif w Orłowie o godz. 9.30. Wynosząca ok. 5 km trasa pokrywa się z żółtym szlakiem PTTK i poprowadzi uczestników brzegiem morza.
Część oficjalna – o godz. 12.00 spotkanie na plaży przy chatce gdyńskich morsów w pobliżu Polanki Redłowskiej.
Organizatorzy przygotowali pogadanki o ochronie lasów, a po nich wspólne morsowanie i pamiątkową fotografie. A na zakończenie ognisko, poczęstunek i rozdanie symbolicznych nagród za najbardziej pomysłowe stroje.
Organizatorami są: Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie im. Jana Bobczyka, Fundacja Fly i ruch społeczny LoveLasy.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.