1314 (1114) 2018-03-16 - 2018-03-22

O seniorach nie tylko dla seniorów

Laboratorium Innowacji Społecznych (PPNT Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98 budynek IV, parter) zaprasza 21 marca w godz. 16.00-19.00 na bezpłatne spotkanie poświęcone aspektom starzenia.
W trakcie spotkania prowadzonego przez Małgorzatę Chojnowską – psycholog i specjalistę ds. pracy osobami starszymi (gerontologa) będzie można dowiedzieć się m.in. jak na przestrzeni wieków i lat zmieniła się pozycja seniora we wspólnocie, jak zmieniał się sam proces starzenia oraz co szczególnie wyróżnia seniorów zależnych.
Będzie też okazja do poznania właściwych stylów zachowań i tajników dobrej komunikacji z seniorami oraz najlepszych form budowania dla nich systemu wsparcia (projekty, wolontariat, lokalne sieci współpracy).
Wydarzenie przeznaczone jest dla seniorów i ich bliskich, zainteresowanych tematyką starzenia się, projektantów innowacyjnych rozwiązań w obszarze społecznym, pracujących w Inkubatorze Innowacji Społecznych, w obszarze usług opiekuńczych i społecznych, pracowników instytucji publicznych i NGO.
Zgłoszenia do 20 marca na www.aspektystarzenia.evenea.pl.