1314 (1114) 2018-03-16 - 2018-03-22

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Najlepsze filmy dyplomowe Gdyńskiej Szkoły Filmowej, nagradzane na festiwalach w Polsce i za granicą, można oglądać w Kinie Studyjnym GCF. W najbliższą sobotę dla dzieci zaplanowano kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”. W tygodniu natomiast dorośli mogą się wybrać na przedpremierowy pokaz w ramach DKF Wysokie Obcasy.
Trzy znakomite krótkometrażowe filmy fabularne – „Matka” w reż. Łukasza Ostalskiego, „Dzień babci” Miłosza Sakowskiego i „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy – oraz poruszający film dokumentalny „Między nami” w reż. Macieja Millera to zestaw najlepszych filmów dyplomowych absolwentów Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Teraz każdy może obejrzeć je w Kinie Studyjnym GCF. Blok filmowy „Gdyńska Szkoła Filmowa. The Best Of” trwa ok. 2 godz.
Wybrane odcinki polskiej serii animowanej „Baśnie i bajki polskie” wypełnią kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” 17 marca o godz. 10.30. Podczas spotkania reżyser Robert Turło stworzy z widzami krótką animację poklatkową według historii wymyślonej przez dzieci.
Gdyńskie Centrum Filmowe i Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu pt. „Nigdy cię tu nie było” 21 marca w ramach DKF „Wysokie Obcasy”.
Do repertuaru Kina Studyjnego GCF od piątku trafia m.in. polski film sensacyjny „Pitbull. Ostatni pies” w reż. Władysława Pasikowskiego. A na pierwszy dzień wiosny Gdyńskie Centrum Filmowe zaplanowało seanse angielskiego filmu przyrodniczego „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”.
21 marca od godz. 19.00 można będzie na żywo posłuchać poezji. Centrum Kultury, GCF i Kwartalnik Artystyczny „Bliza” zapraszają na „Gdynia Slam”, czyli konkurs poetycki, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Poetyckie spotkanie odbędzie się na Forum Studenckim GCF obok Sali Warszawa. Decyzję o tym, który wiersz jest lepszy, podejmuje publiczność.
Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na www.gcf.org.pl.