1314 (1114) 2018-03-16 - 2018-03-22

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– 17 marca o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 roku stał się pryzmatem rozbijającym społeczeństwo na tysiące rozproszonych jednostek.
Wystawę będzie można oglądać w przestrzeni Magazynu Tranzytowego Dworca Morskiego (ul. Polska 1) do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Fundacja Fly (ul. Świętojańska 36/2) zaprasza do siedziby na wystawę prac uczestników warsztatów malarstwa „Pastelą i pędzlem malowane”.
Wystawa czynna do 27 marca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni – Koło Plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Renaty Piekarskiej.
Wystawa będzie czynna do 30 marca.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę fotograficzną kmdr ppor. Piotra Sudzika „Nieustające fascynacje…”
Wystawę można oglądać do 22 marca.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza na wystawę malarstwa „Obietnice Wiosny…” do lokalu artystycznego Tygiel (ul. Abrahama 86, wejście od ul. Władysława IV).
Wystawa będzie czynna do 25 kwietnia.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę malarstwa Marii Szachnowskiej „Amerykańscy bogowie”.
Wystawę można oglądać do 2 kwietnia.
Wstęp wolny.
***
Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji „Akademia Wiedzy Koniecznej” w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 (ul. Raduńska 21) zaprasza 16 marca o godz. 16.00 na wernisaż wystawy Marka Wróbla „Morskie inspiracje”.
Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach 15.00-20.00.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Jolanty Żelaznej-Stapf pt. „Piastowskie władczynie i królowe”.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-19.00 w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych do 19 kwietnia.
***
Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu Wymiennikownia (ul. Kartuska 20B) zaprasza 17 marca w godz. 17.00-19.00 na wernisaż zdjęć młodego gdyńskiego artysty Michała BuSzu Musz.
Wystawa „Młody indywidualizm” to 12 zdjęć prezentujących młodzież z otoczenia artysty. Motywem przewodnim jest potrzeba indywidualności, realizacji marzeń oraz wizji w sztuce. Wystawę będzie można oglądać w Wymiennikowni do końca marca, następnie zostanie przeniesiona do Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98).
Wstęp jest bezpłatny.