1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

Happening „Odważni Wygrywają”

W najbliższą sobotę, 24 marca, ruszy happening kampanii „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”. Od godz. 11.00 w CH Klif (al. Zwycięstwa 256) bez zażenowania i z uśmiechem będzie można porozmawiać o męskim samobadaniu jąder. Wszyscy, którzy chcą zadbać o męskie sprawy, będą mieli okazję spróbować badania na fantomie. Na odważnych czeka sześciopak jaj z banderolą i instrukcją męskiego samobadania. Na wydarzeniu mile widziane będą również partnerki, siostry i matki, które wspierają swych mężczyzn w dbaniu o zdrowie.
Wydarzenie jest organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”, która w innowacyjny i niekonwencjonalny sposób promuje męskie samobadanie jako najskuteczniejszą metodę wykrywania zmian.
Pomysłodawcą i organizatorem kampanii społecznej „Odważni Wygrywają – profilaktyka raka jądra”, jest Fundacja „Gdyński Most Nadziei”. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi młodych mężczyzn na dbałość o swoje zdrowie i działania profilaktyczne z tym związane. Jednocześnie kampania kierowana jest do kobiet, partnerek, przybliżając temat męskiego zdrowia i związanych z nim zagrożeń.
Kampania w swoim założeniu przełamuje tabu związane z nowotworem jąder, zachęcając mężczyzn do regularnych badań i kontrolowania swojego zdrowia u urologa.
Rak jądra jest najczęściej diagnozowanym nowotworem u mężczyzn pomiędzy 17. a 35. rokiem życia. Ale jest najlepiej wyleczalny. Warunkiem jest wczesne wykrycie.
Więcej o profilaktyce raka jądra na stronie odwazni.com
Kampania jest finansowana ze środków miasta.

  • ikonaOpublikowano: 22.03.2018 11:15
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2018 11:17
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona