1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

„Klimat na zmiany” – film i dyskusja

Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 27 marca o godz. 18.00 na kolejną projekcję i dyskusję w ramach cyklu „Klimat na zmiany”. Uczestnicy wydarzenia zobaczą film w reżyserii mistrza gatunku Wernera Herzoga pt. „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci”.
Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma na swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat internet – od jego początków do najbardziej oddalonych zakątków. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i osobiste relacje.
Na cykl zatytułowany „Klimat na zmiany” składają się projekcje istotnych społecznie, uznanych filmów dokumentalnych. Realizowany jest przy współpracy z Against Gravity, organizatorem Millennium Docs Against Gravity FF, którego kolejna edycja odbędzie się m.in. w Gdyńskim Centrum Filmowym w dniach 16-25 maja.
Po projekcji odbędzie się dyskusja.
Wstęp wolny.

ikona