1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

Młodzi aktywni – „Zwolnieni z teorii”

Maria Wiśniewska z VI LO oraz Hannah Calvo, Hanna Renke, Katarzyna Połomska, Karolina Potrzebska z III LO realizują projekt „Spójrz mi w oczy” w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
Jego celem jest przełamanie krzywdzących stereotypów dotyczących osób bezdomnych i bezdomności samej w sobie. Uczestniczą w akcjach pomocy bezdomnym i organizują doraźne wsparcie. Chcą nie tylko zmienić stosunek lokalnej społeczności do tych osób, ale również zaangażować ją w bezpośrednią pomoc.
Centrum działań jest zawierający rozmowy i wywiady z bezdomnymi blog: spojrzmiwoczyzwzt.blogspot.com. Więcej o projekcie na www.facebook.com/spojrzmiwoczyzwzt.
Instagram: www.instagram.com/spojrzmiwoczy.
***
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi: Dominika Chrząszcz, Paulina Koziorzemska, Anna Kabath, Marianna Wolff w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii” realizują projekt społeczny „Choose your way”.
W jego ramach organizują spotkania ze studentami dla uczniów gdyńskich szkół ponadgimnazjalnych. Studenci opowiedzą o kierunkach, uczelniach i perspektywach zatrudnienia.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 9.00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego (ul. Wolności 22 B).
Więcej szczegółów na stronie www.facebook.com/chooseyourway.zzt.

  • ikonaOpublikowano: 22.03.2018 14:57
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.03.2018 14:59
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona