1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

Nauczycielka z Gdyni w światowej czołówce Microsoft

Czterech najbardziej innowacyjnych nauczycieli z Polski zostało zaproszonych do Singapuru na światowy zjazd edukatorów Microsoft. Wśród nich znalazła się Oktawia Gorzeńska, dyrektorka 17 Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.
Uważam, że edukacja powinna odpowiadać na potrzeby czasów, w których żyjemy, czyli przygotowywać młodych ludzi do życia w czasach rewolucji 4.0, co oznacza uczenie krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów, kompetencji społecznych i cyfrowych – mówi Oktawia Gorzeńska, dyrektor 17 LO w Gdyni. – Edukacja jest moją pasją, wierzę w jej moc sprawczą, dlatego bardzo ważne jest dla mnie wprowadzanie innowacji, zmienianie kultury pracy szkoły oraz dzielenie się tym doświadczeniem z innymi edukatorami, rodzicami oraz osobami odpowiedzialnymi za politykę oświatową. Udział w konferencji E2 Microsoft w Singapurze to dla mnie przede wszystkim możliwość rozwinięcia moich kompetencji cyfrowych, czerpania inspiracji, a także upowszechniania działań. Oczekuję nawiązania ciekawych kontaktów projektowych, a także wzmocnienia mojej wiary w to, co robię.
Microsoft wspomaga wykładowców oraz uczniów szkoleniami, warsztatami i możliwością czerpania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami w ramach międzynarodowej społeczności 150 tysięcy najbardziej innowacyjnych nauczycieli na świecie. Wśród nich jest 120 pedagogów z Polski, a w tym roku do tej społeczności dołączyło 4 Polaków, w tym jedna gdynianka. W nagrodę pojechali do Singapuru, mekki technologii, postępu i innowacji na światową wymianę najlepszych edukatorów. W tym roku przyjechało na nią 310 Microsoft Innovative Educator Expert’ów z 91 krajów z całego świata.
Polscy nauczyciele mają odwagę stosować najnowsze rozwiązania technologiczne w nauczaniu. 120 edukatorów z naszego kraju w globalnej społeczności innowatorów to już znacząca grupa. Co więcej, są to przedstawiciele wszystkich przedmiotów, a więc świadomość stosowania technologii w nauczaniu już dawno przekroczyła obszar jedynie zajęć informatycznych. Nauczyciele z tej grupy inspirują swoich kolegów do stosowania nowego podejścia do procesu nauczania i dostosowania go do realiów otaczającego świata – mówi Cecylia Szymańska, dyrektor ds. edukacji w polskim oddziale Microsoft.