1315 (1115) 2018-03-23 - 2018-03-29

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Profesor Ewa Łętowska będzie w niedzielę gościem kolejnej „Biesiady Literackiej” w Gdyńskim Centrum Filmowym. Jedną z premier filmowych tego tygodnia jest „Wieża. Jasny dzień” w reż. Jagody Szelc, film nagrodzony za debiut i scenariusz na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W repertuarze również inne nowości.
Książka Ewy Łętowskiej i Krzysztofa Pawłowskiego „O Operze i o Prawie” będzie głównym tematem Biesiady Literackiej 25 marca o godz. 12.00. Wstęp wolny.
Debiutancki film Jagody Szelc, thriller psychologiczny pt. „Wieża. Jasny dzień”, był objawieniem 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Od piątku można go już oglądać w Kinie Studyjnym GCF.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Films for Food”. Tym razem będzie ono należeć do kobiet. Pokaz filmu pt. „Boginie jedzenia”, a po nim spotkanie z najciekawszymi kobietami lokalnej sceny gastronomicznej, odbędzie się 24 marca o godz. 18.00 w sali Warszawa.
W niedzielę GCF poleca natomiast seans pt. „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”, film przyrodniczy twórców słynnej serii BBC Earth. Wśród premier filmowych tego tygodnia są dwie komedie francuskie: „Daddy Cool” i „Naga Normandia”.
W Gdyńskim Centrum Filmowym przy pl. Grunwaldzkim 2 na widzów czekają trzy sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.