1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Autyzm? – zdarza się

Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 zaprasza wszystkich mieszkańców Gdyni i okolic do wzięcia udziału w imprezie popularyzującej wiedzę na temat autyzmu, która odbędzie się 7 kwietnia.
Okazją jest Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem i ich rodzin.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12.00 „Niebieskim Marszem dla Autyzmu” – od Urzędu Miasta Gdyni, ulicą Świętojańską do budynku Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30), gdzie odbędą się zaplanowane na ten dzień aktywności popularyzujące wiedzę o autyzmie.
Gościem specjalnym wydarzenia będzie aktor i artysta kabaretowy: Szymon Jachimek. W trakcie imprezy będzie można uzyskać merytoryczne informacje w punktach konsultacyjnych placówek na co dzień wspomagających rozwój osób z autyzmem. Każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać ze specjalistami: nauczycielami, terapeutami, psychologami oraz rodzicami osób z autyzmem. Odbędą się również zorganizować warsztaty i zajęcia plastyczne dla dzieci. Równolegle odbywać się będzie część artystyczna, do udziału w której zaproszone zostały m.in.: zespoły, grupy wokalne i taneczne ze szkół i przedszkoli. Przewidziano również dodatkowe atrakcje, takie jak prezentacja wozu strażackiego, motocykli i samochodów rajdowych, konkursy, poczęstunek i szereg niespodzianek dla uczestników wydarzenia. W godzinach wieczornych odbędzie się koncert Moniki Kitel – uczestniczki programu „The Voice of Poland”, a budynek Gdynia InfoBox rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.
Zmiany w organizacji ruchu oraz szczegółowy plan imprezy podamy w kolejnym „Ratuszu” poprzedzającym wydarzenie.

  • ikonaOpublikowano: 29.03.2018 12:30
  • ikona

    Autor: _Agnieszka Wołowicz-Bińkowska (a.wolowicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 29.03.2018 12:34
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Wołowicz
ikona