1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Gdyńska „szóstka” w krajowym finale „Drużyny Energii”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 na Obłużu uzbierali rekordową ilość punktów i jako pierwsza szkoła w kraju awansowali do finału akcji „Drużyna Energii”. Sam przyjazd „Drużyny Energii” był dopiero początkiem dobrych wiadomości.
Już sam przyjazd „Drużyny Energii” do gdyńskiej SP nr 6 był sukcesem. Młodzi gdynianie w lutym tego roku nie mieli sobie równych w całym kraju i w ramach akcji zorganizowanej przez Energę nagrali w lutym tego roku największą liczbę filmików z ćwiczeniami-wyzwaniami stawianymi przez gwiazdy sportu. Łącznie było ich aż 160 i dzięki temu podstawówkę z Obłuża obok Bartosza Ignacika, autora popularnego programu „Turbokozak” odwiedzili Marek Citko, Krzysztof Ignaczak oraz Krzysztof Golonka.
Na miejscu uczniowie gdyńskiej „szóstki” musieli już pod okiem ambasadorów wykonywać sportowe zadania na punkty. Stawką był awans do ścisłego, ogólnopolskiego finału w gronie zaledwie kilku szkół z całej Polski. Młodzi gdynianie zakwalifikowali się do finału akcji, który odbędzie się w czerwcu.
Najlepszym zawodnikiem rywalizacji w Gdyni okazał się Krystian Ordziński, który najpierw zdobył dla swojej szkoły komplet 40 punktów, a później pokonał jeszcze w dogrywce swojego kolegę. Niewykluczone, że w finale akcji młodzi uczniowie ponownie zaskoczą, tym bardziej że na co dzień szkoła kładzie też spory nacisk na kształcenie przyszłych sportowców.
Jestem bardzo dumny z uczniów, którzy biorą udział w sportowych zmaganiach, tworząc gdyńską Drużynę Energii. Specjalne podziękowania należą się także nauczycielom wychowania fizycznego, którzy z wielkim zaangażowaniem pracowali z uczniami na ten sukces – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia.
Drużyna Energii to ogólnopolski program sportowo-edukacyjny, skierowany do uczniów klas szóstych i siódmych szkół podstawowych.

ikona