1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Śniadanie wielkanocne

Zbliża się dzień, kiedy zasiądziemy do wielkanocnego stołu. Jednak nie wszyscy mają szansę na spędzenie tego wyjątkowego czasu w rodzinnej atmosferze. Specjalnie dla osób samotnych i potrzebujących przygotowywane jest śniadanie wielkanocne. Odbędzie się ono w wielkanocną niedzielę – 1 kwietnia o godz. 8.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40). Nie zabraknie tradycyjnych potraw i świątecznych paczek. Życzenia złoży prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.
Na wielkanocnych stołach pojawią się tradycyjne dania: żurek, jajka gotowane, biała kiełbasa, bigos, sałatka jarzynowa i pasztet. Nie zabraknie też słodkich wypieków.
Goście wielkanocnego śniadania nie wyjdą z pustymi rękami. Przygotowano dla nich świąteczne paczki. Znajdą tam m.in.: szynkę, pasztety czy cukierki.
Tradycyjne śniadanie nie mogłoby się odbyć bez udziału wolontariuszy. W przygotowaniach pomaga zawsze grupa około 100 osób, m.in. harcerze ZHR, Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni”, Centrum Aktywności Seniora, Caritas i wszyscy, którzy przybędą tego dnia.
Organizatorzy zapewniają, że każda potrzebująca osoba będzie mogła dołączyć do świątecznego śniadania. Miejsc przy stole jest blisko tysiąc.

ikona