1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Wielkanocny poniedziałek to dobra okazja, by w spokoju i świątecznej atmosferze nadrobić kinowe zaległości. Do repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego wracają filmy: „Kształt wody” i „Czas mroku”. W niedzielę, 1 kwietnia, Kino Studyjne jest nieczynne. Następnego dnia zaprasza widzów od godziny 15.30.
Nagrodzoną Oscarem filmową baśń dla dorosłych, film „Kształt wody”, można ponownie oglądać od piątku, 30 marca, w sali Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego. Podobnie jak film historyczny „Czas mroku”, z nagrodzoną Oscarem rolą Gary’go Oldmana, który wcielił się w postać Winstona Churchilla.
Filmową propozycją dla całej rodziny jest brytyjski film przyrodniczy „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”, zrealizowany przez twórców słynnej serii BBC Earth.
Nowa francuska komedia pod tytułem „Pół na pół” na ekrany kin wchodzi dopiero w połowie kwietnia, jednak w Gdyńskim Centrum Filmowym można ja obejrzeć znacznie wcześniej. Przedpremierowy pokaz zaplanowano 5 kwietnia o godz. 20.40. Seans odbędzie się w sali Goplana.
Dzień wcześniej, również przedpremierowo, zaprezentowany zostanie dramat „Nigdy cię tu nie było” w reż. Lynne Ramsay. Po tym seansie do wspólnej dyskusji zapraszają dr Michał Kaczmarczyk i dr Robert Rogoziecki z Uniwersytetu Gdańskiego. To już kolejne Spotkanie Filozoficzne z Gutek Film.
Amator” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego, film z 1979 roku z brawurową rolą Jerzego Stuhra, można zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym w środę 4 kwietnia o godz. 10.00. Pokaz odbędzie się w ramach cyklu edukacyjnego, skierowanego głównie do młodzieży szkolnej (ale nie tylko): „Mistrzowie Kina Europejskiego”. O filmie i jego miejscu w polskiej kinematografii opowie widzom dr Piotr Kurpiewski z Uniwersytetu Gdańskiego. Miejsca na ten seans można rezerwować telefonicznie lub mailowo: 58 712 46 12 / 58 712 46 14, edukacja@gcf.org.pl.
Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.

ikona