1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Włącz się do rozmowy o przyszłości Starowiejskiej

Do 3 kwietnia wypełniać można specjalną ankietę poświęconą Starowiejskiej. Tego samego dnia upływa termin zgłoszeń na warsztaty, których tematem będą zmiany możliwe do wprowadzenia na tej ulicy. Trwa etap przygotowań do konsultacji społecznych – udział mogą wziąć wszyscy gdynianie.
W odpowiedzi na pytanie: jak połączyć interesy różnych grup użytkowników ulicy Starowiejskiej, jak uczynić jej przestrzeń przyjazną i atrakcyjną dla mieszkańców oraz odwiedzających, pomogą konsultacje społeczne pod hasłem „Porozmawiajmy o przyszłości ulicy Starowiejskiej”. Rozpoczynają się 6 kwietnia i potrwają do 30 czerwca.
Już dziś jednak mieszkańcy mogą podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat ulicy. Diagnoza potrzeb różnych użytkowników Starowiejskiej i dostrzeganych przez nich problemów związanych z tą okolicą stanowi etap przygotowawczy do konsultacji. W internecie oraz w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych dostępna jest specjalna ankieta, która trafi też do skrzynek mieszkańców Starowiejskiej. Ankietę można wypełniać do 3 kwietnia.
Spotkania warsztatowe poprowadzą je dr Monika Arczyńska i dr Łukasz Pancewicz – architekci doświadczeni w projektowaniu przestrzeni publicznych.
Uczestnicy warsztatów najpierw poznają dane na temat Starowiejskiej i wnioski z ankiet, zbierające różne punkty widzenia odnośnie ulicy, a następnie – przy wsparciu projektantów – opracują propozycje rozwiązań odpowiadających na zdiagnozowane problemy i potrzeby różnych grup.
Warsztaty zakończą się opracowaniem kilku możliwych wariantów zmian. Wszystkie będzie można przedyskutować podczas otwartego spotkania w InfoBoksie 5 czerwca. Zapoznawać się z nimi będzie też można w przestrzeni ulicy Starowiejskiej, bo planowana jest wystawa wizualizacji (od 4 do 30 czerwca).
Zgodnie z regulaminem konsultacji, do końca lipca gotowy ma być raport podsumowujący zgłoszone opinie. Dla prezydenta Gdyni będzie stanowić podstawę do podjęcia konkretnych decyzji dotyczących przyszłości ulicy Starowiejskiej.
Zapisy na cykl obejmujący trzy spotkania w soboty (14 kwietnia, 21 kwietnia i 12 maja, w godz. 11.00-15.00) prowadzone są do 3 kwietnia za pośrednictwem formularza elektronicznego www.badanialis.pl/sw-warsztaty, pod nr. tel. 58 727 39 08 oraz w Laboratorium Innowacji Społecznych (ul. Żeromskiego 31).

ikona