1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Zmiany w organizacji ruchu 31 marca w związku z meczem Arka-Legia

W sobotę 31 marca w związku z zaplanowanym meczem piłkarskiej Ekstraklasy (mecz rozgrywany pomiędzy Arką Gdynia a Legią Warszawa o godz. 20.30) na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy ul. Olimpijskiej przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej, stałej organizacji ruchu drogowego:
– na około 3h przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, fragment Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo – Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy;
– około 2h przed rozpoczęciem rozgrywek wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino-Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack-Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech godzin), kierowcy proszeni są o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych: ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/al. Zwycięstwa albo: ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.
Kibiców, któzy na mecz wybierają się własnymi samochodami, prosimy o korzystanie z miejsc parkingowych w strefie przeznaczonej do pozostawienia pojazdów na zamkniętej ul. Małokackiej.
Dotarcie samochodem do ww. odcinka drogi będzie możliwe wyłącznie od strony Witomina (jadąc ul. Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.
Po zakończonym meczu wyjazd z rejonu tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.
Ruch pojazdów bez ograniczeń na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu.
Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystcy uczestnicy imprezy na stadionie proszeni są o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz służb informacyjnych organizatora.

ikona