Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1316 (1116) 2018-03-30 - 2018-04-05

Znamy finalistów Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Znamy finalistów 11. edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Czytanie ich sztuk odbędzie się w maju, równolegle z Festiwalem Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni. Nagroda dla laureata, ustanowiona przez prezydenta Gdyni wynosi 50 tysięcy złotych.
Wkrótce wielki finał rywalizacji o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Organizatorzy konkursu poinformowali o wyłonionych finalistach. Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Grzegorza Niziołka w składzie: Ewa Guderian-Czaplińska, Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu trzydziestu dziewięciu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, nominowała do finału tytuły następujących autorów:
– „Tożsamość Wila” Gabrieli MuskałyMoniki Muskały,
– „Metro Afganistan” Łukasza Pawłowskiego,
– „Wracaj” Przemysława Pilarskiego,
– „Widok z mojego balkonu” Moniki Siary,
– „Wierna Wataha” Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak-Wolak.
Prace publiczności zostaną przeczytane podczas Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni w dniach 13-20 maja. Impreza odbędzie się po raz trzynasty. W ręce zwycięzcy trafi pamiątkowa statuetka w kształcie kostki oraz nagroda w wysokości 50 tys. zł, ufundowana przez prezydenta miasta Gdyni. Jury dodatkowe, złożone z trójmiejskich amatorów teatru, przyzna jednemu z pięciu nominowanych tekstów Alternatywną Nagrodę Dramaturgiczną.

ikona