Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1318 (1118) 2018-04-13 - 2018-04-19

Centrum Nauki Experyment zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych

22 kwietnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla dorosłych z cyklu Science Cafe. Tym razem tematem wydarzenia będzie mikroplastik. Gościem spotkania będzie dr hab. Dorota Burska, prof. z Wydziału Oceanografii i Geografii UG, która opowie o zagrożeniach chemicznych w morzach i oceanach, ich wpływie na faunę i florę oraz roli, jaką w łańcuchu tworzenia się mikroplastiku pełni człowiek. Po spotkaniu będzie można wziąć udział w warsztatach i dowiedzieć się, co oznaczają skróty PET, HDPE, PVC i inne znajdujące się na opakowaniach do żywności oraz co można bezpiecznie przechowywać w opakowaniach plastikowych.
Bilety w cenie 12 zł i 10 zł (dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus).
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza w dniach 21-22 kwietnia o godz. 12.00 na kolejne warsztaty rodzinne (dla dzieci w wieku 4-8 lat wraz z opiekunami), tym razem pod hasłem „Morska Przygoda”. Podczas kwietniowych warsztatów młodsi i starsi naukowcy wcielą się w rolę marynarzy i wyruszą w morską wyprawę badawczą. Poprzez serię doświadczeń zrozumieją, czym jest wyporność, nauczą się określać strony świata i stworzą własny model kompasu. Koszt udziału to 12 zł (dla dzieci i dorosłych).
22 kwietnia w godz. 12.00-16.00 w ramach obchodów Dnia Ziemi odbędą się warsztaty i pokazy. W trakcie kreatywnych warsztatów w ramach Dnia Ziemi, wykorzystując technikę DIY (Do It Yourself) będzie można przerobić przyniesiony z domu nudny t-shirt w desingerską torbę oraz wykonać ekologiczne kosmetyki i środki czyszczące. Nie zabraknie również pokazów naukowych oraz ciekawych gości, którzy opowiedzą, jak zmniejszyć ilość zużywanego w domu plastiku. Wstęp w cenie biletu na wystawę.
Bilety i więcej informacji na stronie
www.experyment.gdynia.pl.