1318 (1118) 2018-04-13 - 2018-04-19

Gdynianie mają wielkie serca i kochają koty

8 kwietnia gdyńskie Ciapkowo zaprosiło w swoje progi mieszkańców. To była świetna okazja do zobaczenia nowego budynku kociarni, poznania podopiecznych i być może decyzji o adopcji kociego przyjaciela. Ten dzień okazał się szczęśliwy dla Reginy, która w schronisku spędziła ponad rok. Kotka przeprowadziła się do nowego domu.

Z okazji otwarcia kociarni stworzyliśmy na Facebooku wydarzenie „Gdynia nie odwraca kota ogonem!”, w ramach którego przez dwa tygodnie informowaliśmy co Gdyni udało się dotychczas zrealizować w zakresie pomocy kotom wolnożyjącym i tym w Ciapkowie. Było też kilka rad dla właścicieli kotów.

Częścią kampanii był także konkurs. Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęcia swojego pupila na facebookowy profil konkursu i uzasadnienie, dlaczego ich kot jest wyjątkowy. Zgłoszeń była prawie setka.
W jednym miejscu udało się skupić społeczność kociarzy. W czasie tych dwóch tygodni opublikowaliśmy 33 posty, informujące o nowej kociarni, zachęcające do wolontariatu, do adopcji lub wirtualnej adopcji. Było też kilka rad dla właścicieli kotów. Częścią kampanii był także konkurs. Zadaniem uczestników było przesłanie zdjęcia swojego pupila na facebookowy profil konkursu i uzasadnienie, dlaczego ich kot jest wyjątkowy. Jesteśmy zadowoleni z kampanii. W wirtualnym wydarzeniu wzięło udział blisko 600 osób, ale opublikowane w nim filmy miały dużo większy zasięg. Film z otwarcia kociarni obejrzało 3.500 internautów, a jedna z porad ma 4.800 wyświetleń – mówi Dorota Nelke, zajmująca się profilem miasta.
Podczas Dnia Otwartego udało się również zebrać ponad 50 kg karmy suchej, prawie 10 kg karmy mokrej oraz ok. 235 zł.
Zachęcamy do dalszego wspierania gdyńskiego Ciapkowa, a być może do przemyślanej adopcji kota lub psa, pamiętając, że będzie naszym towarzyszem przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz).