1319 (1119) 2018-04-20 - 2018-04-26

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Najlepsze polskie 30’. Zestaw II”, czyli kolejna odsłona najlepszych polskich krótkich metraży, czeka na widzów Gdyńskiego Centrum Filmowego. Od piątku można również oglądać nowe filmy z całego świata, m.in. z Argentyny i Iranu. Kino Studyjne GCF zaprasza także na przedpremierowy pokaz filmu „120 uderzeń serca”.
Pod hasłem „Najlepsze polskie 30” kryją się wybrane filmy krótkometrażowe, nagradzane na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach. Tym razem w zestawie znalazły się cztery filmy: „Więzi” – dokument Zofii Kowalewskiej, „Ja i mój tata” – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka, „Baraż” Tomasza Gąssowskiego, czyli najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego oraz „Nazywam się Julita” – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reż. Filipa Dzierżawskiego.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są już również irański dramat społeczny pt. „Uczciwy człowiek”, a także argentyńska produkcja „Tam, gdzie mieszka Bóg” – pierwszy w historii film z udziałem Papieża Franciszka. 25 kwietnia można się wybrać na przedpremierowy pokaz francuskiego dramatu obyczajowego „120 uderzeń serca” w reż. Robina Campillo. Pokaz odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Wysokie Obcasy.
W poniedziałek i wtorek można również obejrzeć film dokumentalny „Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta. Reżyser otrzymał za niego właśnie „Galion Gdyński”, nagrodę Prezydenta Gdyni w kategorii „Kreacja artystyczna”. Film jest oparty na archiwalnych materiałach filmowych, zdjęciach i zapiskach malarza, Zdzisława Beksińskiego oraz jego najbliższych.
W sprzedaży są już bilety na „Cinema Italia Oggi”, czyli przegląd nowego kina włoskiego. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprezentuje łącznie dziesięć różnych tytułów, a seanse odbywać się będą w dniach 27 kwietnia-6 maja.
W Gdyńskim Centrum Filmowym przy placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Bilety kosztują kosztują 17 i 14 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki – 13 i 11 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek.
Repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie www.gcf.org.pl.

  • ikonaOpublikowano: 19.04.2018 15:12
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.04.2018 15:12
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona