1319 (1119) 2018-04-20 - 2018-04-26

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”. To rezultat dotychczasowych działań prowadzonych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Na wystawie prezentowany jest owoc pracy polskich projektantów.
Wystawa czynna do 10 czerwca.
– na wystawę edukacyjną „Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni”. Ekspozycja czasowa, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 17 czerwca, to okazja do nowej interpretacji fotografii dawnej Gdyni.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 rozbił społeczeństwo na tysiące rozproszonych jednostek.
Wystawę można oglądać do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Gdyńskie Centrum Filmowe (pl. Grunwaldzki 2) zaprasza na wystawę „Geometria Krajobrazu” Pawła Pierścińskiego. Można ją oglądać do 30 kwietnia.
Wstęp wolny.
***
Traffic Design zaprasza do galerii w tuBazie (w parku Kolibki, al. Zwycięstwa 291) na wystawę Pawła Ryżko inspirowaną twórczością Aleksandra Wata.
Wystawę można oglądać do końca kwietnia.
***
Towarzystwo Miłośników Gdyni Koło Plastyków (ul. Władysława IV 51) zaprasza na wystawę malarstwa Lidii Cieślińskiej „Według wielkich mistrzów”. Wystawę można oglądać do 30 kwietnia.
***
Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na wystawę obrazów Teresy Gierszewskiej-Janickiej pt. „Akwarelowy melanż”. Wystawę można oglądać w oknach biblioteki do końca kwietnia.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę prac młodzieży z gdyńskich szkół pt. „Szkiełko i oko”. Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie do 2 maja.
***
Gdyńskie Centrum Designu (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce”.
Wystawa czynna do 30 maja.
***
Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza do Galerii Ratusz na I piętrze UM (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54) na wystawę „Sto lat historii polskiej Marynarki Wojennej”. Wystawa jest prezentowana do końca kwietnia w dni powszednie w godz. 8.00-16.00.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza 25 kwietnia o godz. 18.30 na wernisaż malarstwa Anny Detlaf. Wystawę będzie można oglądać do końca maja w siedzibie KFK.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza na wystawę prac Aliny Lech-Wierzińskiej. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 17 maja.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na zbiorową wystawę malarstwa „Obietnice Wiosny” do lokalu artystycznego „Tygiel” (wejście od ul. Władysława IV).
Wystawę można oglądać do 25 kwietnia.
21 kwietnia o godz. 16.00 na galę otwarcia czwartej edycji Ogólnopolskiej Wystawy Marynistycznej „Barwy Morza” na pokład „Dar Pomorza”. W roku 100-lecia niepodległości Polski otwarcie wystawy będzie szczególnie uroczyste. W programie: koncert, spotkania z ludźmi sztuki i inne atrakcje. Wystawa odbywa się przy współpracy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku pod patronatem Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego i Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni. Można ją oglądać do 20 czerwca.
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
W kwietniu w Bibliotece Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) można oglądać prace zgłoszone w konkursie plastycznym dla dzieci, którego tematem była ulubiona baśń Charlesa Perrault.
***
Biblioteka Chylonia (ul. Kartuska 20 B) zaprasza 26 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Barbary Tomaszunas „Piękno malowane igłą”. Ekspozycję haftowanych obrazów będzie można oglądać do końca maja.

  • ikonaOpublikowano: 19.04.2018 13:58
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.04.2018 13:58
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona