1319 (1119) 2018-04-20 - 2018-04-26

Znamy wykonawcę ogrodu deszczowego

Ogrody deszczowe to oazy roślinności, które przede wszystkim pełnią funkcję praktyczną – pomagają odprowadzać nadmiar wód opadowych. Takie też zadanie będzie miał ogród, który pod koniec czerwca 2018 powstanie na placu przy ulicy Śliwkowej w ramach rewitalizacji osiedla Meksyk. Laboratorium Innowacji Społecznych rozstrzygnęło właśnie przetarg na jej przebudowę. Ogród wybuduje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska.
W ramach rewitalizacji osiedla Meksyk na Chyloni na początku marca ogłoszono przetarg na wykonanie utwardzenia nawierzchni oraz zagospodarowania terenu placu z instalacją oświetlenia i odprowadzeniem wód deszczowych w ul. Śliwkowej (między ul. Palmową a Wiśniową). Prace wykona Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski; ich koszt wyceniono na około 660 tys. Na przeprowadzenie prac wykonawca ma 70 dni od momentu podpisania umowy.
W ramach prac rewitalizacyjnych na Meksyku utwardzono już ulicę Palmową na odcinku od Brzoskwiniowej do Śliwkowej. Z biegiem czasu utwardzonych dróg osiedlowych będzie coraz więcej, co poprawi komfort lokalnej komunikacji. Projekt zagospodarowania placu przy ulicy Śliwkowej przygotowało gdyńskie biuro architektoniczne MM Studio. Przedmiotem tego opracowania jest też wspomniany ogród deszczowy, który będzie stanowił centralną część placu.

  • ikonaOpublikowano: 19.04.2018 15:37
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.04.2018 15:38
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona