1320 (1120) 2018-04-27 - 2018-05-10

Pasjonaci „Zwolnieni z teorii”

Maciej Kanas, Mateusz Masłowski, Piotr Kowalewski, Kacper Walentynowicz, Michał Rembalski. To piątka uczniów, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i zarażają ludzi pasją programowania.
Inicjatywa pod nazwą „MeetIT” organizowana jest przez piątkę licealistów III LO. Za cel projektu obrali czwarty cel główny Organizacji Narodów Zjednoczonych „Zapewnić wszystkim inkluzywną i wysokiej jakości edukację oraz promować uczenie się przez całe życie”.
Popularyzują naukę programowania, udostępniają materiały edukacyjne, umożliwiają naukę z najlepszymi młodymi programistami w Polsce i pomagają w rozpoczęciu ścieżki zawodowej. Wszystkie działania są pro publico bono i każdy może z nich bezpłatnie skorzystać.
Chcą nie tylko uczyć, ale również zachęcać do nauki. Dlatego ze środków własnych i uzyskanych od sponsorów odwiedzają placówki oświatowe w całej Polsce. W kwietniu zakończyli serię spotkań obejmującą: Piotrków Trybunalski, Łódź, Kielce, Końskie. Wcześniej (podczas pomorskich ferii zimowych) zorganizowali tygodniową trasę, podczas której odwiedzili ok. 18 szkół w 12 miastach.
Więcej o projekcie i działaniach na stronie www.facebook.com/MeetIT.Project.

ikona