Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1320 (1120) 2018-04-27 - 2018-05-10

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza:
– na wystawę stałą „Gdynia – dzieło otwarte”. Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. W cieniu wielkich dziejowych i społecznych procesów toczyło się wszakże zwykłe życie. Gdynianki i gdynianie kończyli gdyńskie szkoły, w gdyńskich kościołach brali śluby, na gdyńskich cmentarzach chowali swoich zmarłych, dbali o gdyńskie kamienice, do pracy w stoczni jeździli trolejbusami, w gdyńskiej hali robili zakupy, z Gdyni wypływali w morze, do Gdyni wracali.
Wystawa potrwa do 31 grudnia 2024 r.
– na wystawę czasową „Lekcja dizajnu”. To rezultat dotychczasowych działań prowadzonych przez Instytut Dizajnu w Kielcach. Na wystawie prezentowany jest owoc pracy polskich projektantów.
Wystawa czynna do 10 czerwca.
– na wystawę edukacyjną „Co widzisz? Patrzenie na archiwalne fotografie Gdyni”. Ekspozycja czasowa, którą można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 17 czerwca, to okazja do nowej interpretacji fotografii dawnej Gdyni.
– na wystawę „Odezwała się ziemia”, która jest efektem prowadzonych przez Muzeum Stutthof w Sztutowie archeologicznych prac poszukiwawczych na obszarze niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, poza obecnym terenem muzeum.
Wystawa czynna do 30 czerwca.
Szczegóły www.muzeumgdynia.pl.
***
Muzeum Emigracji (ul. Polska 1) zaprasza:
– na wystawę „Rozproszenie. Emigracja Marca ’68”. To rozpisana na wiele przejmujących głosów historia pokolenia, dla którego marzec 1968 rozbił społeczeństwo na tysiące rozproszonych jednostek.
Wystawę można oglądać do czerwca.
– do zwiedzania wystawy stałej, która przybliża dzieje emigracji z ziem polskich od wieku XIX do czasów współczesnych.
Wśród wielu atrakcji goście znajdą kilkumetrową multimedialną instalację globu poświęconą polskiej obecności na świecie.
Szczegóły na www.polska1.pl.
***
Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na wystawę prac młodzieży z gdyńskich szkół pt. „Szkiełko i oko”. Wystawa otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 oraz w soboty i niedzielę na życzenie do 2 maja.
***
Gdyńskie Centrum Designu (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na wystawę „Jak Śliwka w kompot. Polscy ilustratorzy Karolowi Śliwce”.
Wystawa czynna do 30 maja.
***
Kaszubskie Forum Kultury (al. Marsz. Piłsudskiego 18) zaprasza na wystawę malarstwa Anny Detlaf.
Wystawę będzie można oglądać do końca maja w siedzibie KFK.
***
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) zaprasza:
- na wystawę prac Aliny Lech-Wierzińskiej. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP do 17 maja.
– na wystawę prac Elżbiety Ferenc pt. „Kolory natury”. Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 w GCOP od 18 maja do 14 czerwca 2018 r.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża Era Art zaprasza:
– na Ogólnopolską Wystawę Marynistyczną „Barwy Morza” na pokład „Daru Pomorza”. Można ją oglądać do 20 czerwca.
– na wystawę Agaty Dorobek i Pawła Kiełpińskiego „Pamiątki Kultury” (prace z zakresu malarstwa, collage’u, mozaiki oraz obiekty autonomiczne) do lokalu artystycznego „Tygiel” (wejście od ul. Władysława IV).
Więcej na www.eraartprofile.pl.
***
Biblioteka Chylonia (ul. Kartuska 20 B) zaprasza na wystawę prac Barbary Tomaszunas „Piękno malowane igłą”. Ekspozycję haftowanych obrazów będzie można oglądać do końca maja.
***
Zespół Szkół Plastycznych (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę prac dyplomowych uczniów (aranżacja wnętrz, fotografi a artystyczna, projektowanie grafi czne, techniki rzeźbiarskie) w Galerii Debiut. Wystawę można oglądać do 16 maja w godz. 11.00-16.00, również 1-3.05.2018 r., z wyłączeniem dni 4-10.05.2018 r. z powodu pisemnego egzaminu maturalnego.

  • ikonaOpublikowano: 26.04.2018 11:58
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.04.2018 11:58
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Wołowicz
ikona