Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1320 (1120) 2018-04-27 - 2018-05-10

Zmiany w organizacji ruchu

W piątek 27 kwietnia w związku z zaplanowanym meczem Ekstraklasy (mecz rozgrywany pomiędzy Arką Gdynia a Piastem Gliwice o godz. 18.00) na Stadionie Piłkarskim w Gdyni przy ul. Olimpijskiej przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej, stałej organizacji ruchu drogowego:
– na około 3 h przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, fragment Sportowej (od skrzyżowania z K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy;
– około 2 h przed rozpoczęciem rozgrywek wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) oraz fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/ Mały Kack i Redłowo/Mały Kack – Witomino. Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech godzin), kierowców prosimy o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych: ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/al. Zwycięstwa albo: ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.
Kibice zamierzający dotrzeć na mecz własnymi samochodami proszeni są o korzystanie z miejsc parkingowych w strefi e przeznaczonej do pozostawienia pojazdów na zamkniętej ul. Małokackiej.
Dotarcie samochodem do ww. odcinka drogi będzie możliwe wyłącznie od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską. Po zakończonym meczu wyjazd z rejonu tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.
Ruch pojazdów bez ograniczeń na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu. Jednocześnie ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, uczestnicy imprezy na stadionie proszeni są o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, strażników Straży Miejskiej oraz służb informacyjnych organizatora.

ikona